top of page

HAKKIMIZDA

Kullanım amacınıza göre ihtiyaçlarınızı birlikte belirliyoruz.

Mekanınızı en değerli haliyle kullanmanız için tasarlıyoruz.

Sunumu birlikte değerlendirip, uygulama projesini planlıyoruz.

Herdemyesil Ekip FeyzOz.png

Mimar Feyza Yeniay


Çukurova Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü mezunu (2010) olup, mesleğinde gelişmek amacı ile İstanbul'a yerleşmiştir. Çalışırken Mimarsinan Üniversitesi Yapı Kürsüsünde yüksek yapılar, ekolojik yapılar, ahşap yapılar gibi özel dersler almış. İstanbul Havalimanı, Peninsula İstanbul, Kongre Merkezi, Otel, Büyük Konut Siteleri, Kurumsal Ofis Yapıları ve Tesisleri gibi farklıölçeklerde projelerde yer almıştır.

2014 yılında araştırdığı çevreci işler ve dil eğitimi nedeni ile Londra'da bulunmuş 'Herdemyeşil'in Tohumu' adında bir fotoğraf sergisi açmış, hala çevreci içerikler üretmeye devam etmektedir.

Çeşitli ölçek ve sektörlerde farklı ekiplerle birlikte üretme arzusu nedeni ile Herdemyeşil Mimarlık'ı kurmuş, bu süreçte Kosgeb, Kagider, İngev, Habitat gibi kurum ve derneklerden destekler ve mentörlükler almıştır.

Mimar Ozan Yeniay


İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezundur (2010). İzmir de doğup büyüyüp eğitimini tamamladıktan sonra Mesleki kariyeri için İstanbula gelmiştir. İstanbulda, Doğan Hasol ile birlikte Has Mimarlık, Kurtul Erkmen ile KG Mimarlık, ve Bakırküre Mimarlık gibi sektörün önemli Mimarlık ofislerinde, Mimari ve iç mimari projelerde iş alımı ve müşteri ilişkileri ile başlanıp, konsept proje tasarımından uygulama projesi hazırlanmasına kadar geçen tüm süreçlerde aktif sorumlu yöneticilik ve projecilik yapmıştır. Bu süre zarfında çeşitli mimari yarışmalara da katılım ve dereceler almıştır. 

2019 yılında da hem eşi hemde iş ortağı  olan Feyza Yeniay ile birlikte Herdemyeşil Mimarlık firmasında ortak mimar olarak  çalışma hayatına devam etmektedir. Birlikte çeşitli yurt içi, yurt dışı, farklı ölçeklerde mimari ve iç mimari projelerde tüm projesel süreçleri, işverenin  ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde zamansız ve özgün tasarımlar yaparak tamamlamaktadırlar.

bottom of page